Biz Kimiz?

Biz, Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli içerik üreten sitesi olma amacıyla yola koyulduk. Gördük ki internette yeteri kadar doğru bilgi ve kaliteli içerik yok. Bu yüzden, sizlere fayda sağlamak için içerik üretmek istedik.

05.01.2021 tarihinde Kazım Gökay Çiftci; “hadi! Biz de içerik üretelim” dedi ve kurucu ekibi oluşturmak için çalışmalara başladı. Kazım Gökay Çiftci, Bilgi Keşif ekibinin birçok konuda aktif içerik üretmesini istiyordu. Bu yüzden, kalemine ve özverisine güvendiği arkadaşlarını ekibe dahil etmek istedi. Semih Enser, Eren Özdal, Onur Gökçe, Oğuzhan Karakülah, Zehranur Narin ve Müslüm Erten‘den oluşan kurucu ekip, gençliklerinin verdiği enerji ve istekle birlikte çeşitli alanlardaki tecrübelerini bilgikesif.com‘da sizlerle buluşturuyor.

Ekip üyelerimiz hakkında daha fazla bilgi için; https://bilgikesif.com/ekip/

Misyon ve vizyonumuz gibi klasik başlıklar atıp kalıplaşmış cümleler kullanmak istemiyoruz. Bizi gerçekten tanımanızı istiyoruz. Neden yola çıktık? Ne amaçlıyoruz? Bu gibi sorularınıza az sonra cevap bulabileceksiniz.

Ne Planlıyoruz?

Yaş ortalaması 22 olan bir ekibiz. Genç ve heyecanlı ruh da buradan geliyor. İleriki planlarımızda genç girişimcilere, yazarlara destek olmak ve onlarla birlikte insanlara fayda sağlamak var. Kim bilir, belki de ileride Türkiye’nin en büyük genç girişimi oluruz?

“İleride olabilir” dediğimizi oldurmak için bize destek vermeniz çok önemli. Yazılarımıza yaptığınız değerli yorumlar, içeriklerimizi ve sitemizi paylaşmanız bizlere çok fayda sağlıyor. İyi bir amaç uğruna çıktığımız bu yolda, desteğinizi esirgemezseniz çok seviniriz.

Neden Bilgi Keşif?

Geldik ismimizin nasıl bulunduğuna. Dürüst olmak gerekirse Bilgi Keşif ismi, düşündüğümüz yüzlerce isimden sadece biri. O kadar çok isim aradık ki, bu işin zorluğunu bir kere daha anladık. enguzeliceriklerburada, logicbrainblog gibi bir sürü saçma isim düşündük (bu isimlerin güzel olduğunu düşünenlere saygımız sonsuz 🙂 ).

Sonra, bir ışık göründü… Yok yok öyle olmadı 🙂 Açıkçası, ismimizin ne olması gerektiği konusunda kafası karışan liderimiz Kazım Gökay Çiftci, bir arayış içerisinde olduğumuzu düşündü ve “arayış” kelimesini internette arattı. Arayış kelimesinin eş anlamlılarına bakarken “keşif” kelimesi gözüne çarptı ve saniyeler içerisinde bilgikesif.com domainini satın aldı. Bu sayede, kurucu ekibin de kafasındaki karışıklık ortadan kalkmış oldu.

Bizde emeği geçen çok insan oldu. Hepsinin ismini sayamayız belki ama bu yolda yanımızda olan, bizleri destekleyen herkese ve en önemlisi de siz değerli okuyucularımıza çok teşekkür ederiz. İyi ki bizimlesiniz.

Girişimlerimizin başlangıcı olan bu yolda, bizleri ne bekliyor bilmiyoruz ama sizleri çok büyük sürprizlerin beklediğini söyleyebiliriz. Takipte kalın!

Başa dön tuşu